»Mislim, da bi bilo za gospodarske namene in za to, da se ukrepi zmanjšajo, nujno, da ugotovimo, koliko od teh, ki se jih tedensko pošilja na brise, je že prekuženih, in da se jih izloči iz testiranja.«
»Virus je prvi obrambni zid ukrepov z 9. 10. prebil, kot da ga ne bi bilo, ali pa mu je kdo pri tem pomagal in odprl vrata.«
»Ukrepi seveda ostajajo, ker sama upočasnitev ni dovolj. Veste, da naši zdravstveni delavci zdaj garajo, na tem mestu se jim zahvaljujem.«
»Teh, ki so preboleli, v bolnišnici skoraj nimamo. Številni se najbrž okužijo v tej meri, da imajo virus na svojih sluznicah in širijo okužbo.«
»Seveda pa je bolezen še vedno nevarna zlasti za tiste, ki niso cepljeni in je niso preboleli.«
»Tukaj so predvsem zapleti, kot so tromboze, pljučne embolije, zapleti po prebolelih pljučnicah, zmanjšana vitalna kapaciteta in težave z dihanjem.«
»Očitno so občine v Sloveniji dovolj majhne, da nekako onemogočajo druženje iz različnih družin, različnih okolij, in to je tisto, kar ugodno vpliva za zamejevanje epidemije, čeprav je to nekaj neprijetnega, da se ljudje ne moremo družiti.«
»Tudi iz izkušenj vemo, da imunost po neki preboleli bolezni, ki jo povzročajo drugi koronavirusi, ni dosmrtna.«
»Pričakujemo, da bodo vsi splošni ukrepi ta ogromen val epidemije, ki je trenutno prisoten v Sloveniji, toliko zmanjšali, da bo na eni strani možna uspešna in učinkovita obravnava vseh bolnikov – covidnih in preostalih – in na drugi strani, da bo spet možno učinkovito zamejevanje s karantenami visokotveganih tesnih stikov z obolelimi. Na ta način bomo še dodatno zmanjšali epidemični val. Ampak na to moramo počakati, najprej morajo prijeti ti splošni ukrepi.«
»Predvidevamo, da bodo ukrepi veljali dve inkubacijski dobi, to je približno en mesec. To ima neki smisel glede na potek bolezni.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju